TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE

TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE

Tworzenie miast przyszłości

Miasta na całym świecie stoją przed tym samym problemem: jak się rozwijać w zrównoważony sposób. Transport publiczny odgrywa w tym wypadku kluczową rolę, a naszą wizją jest osiągnięcie pozycji globalnego lidera w zakresie zrównoważonych rozwiązań transportowych.

Volvo i troska o środowisko

Volvo i troska o środowisko

Troska o środowisko należy do podstawowych wartości Volvo. Ale nam chodzi o znacznie więcej niż o czyste powietrze. Zależy nam na odpowiedzialnym korzystaniu z zasobów naturalnych i na strategiach tworzenia ekonomicznej infrastruktury w niewielkim stopniu oddziałującej na środowisko. Naszym celem jest dostarczanie czystych, cichych i efektywnych rozwiązań transportowych otwierających nowe możliwości rozwoju nowoczesnych miast.

Przyszłość to elektryczność

Przyszłość to elektryczność

W firmie Volvo Buses intensywnie pracujemy, aby stworzyć systemy transportu publicznego pozbawione hałasu, CO₂ i innych emisji. Jesteśmy przekonani, że musimy wprowadzić zmiany, które sprawią, że głównym źródłem energii w miejskim transporcie publicznym stanie się elektryczność. Obecnie jesteśmy na czele firm wprowadzających rozwiązania z zakresu elektromobilności, co umożliwia realizację nowych koncepcji urbanistycznych i rozwojowych.

Pionierskie hybrydy i autobusy elektryczne

Pionierskie hybrydy i autobusy elektryczne

Potwierdzeniem naszej pozycji w obszarze rozwiązań z zakresu elektromobilności są nasze pojazdy elektryczne. Firma Volvo Buses dostarczyła już ponad 4000 autobusów hybrydowych do różnych miejsc na całym świecie. W kilku europejskich miastach jeżdżą nasze hybrydy typu „plug-in”, a na kilku rynkach - nasze całkowicie elektryczne autobusy.

Wyobraź sobie miasto bez hałaśliwego ruchu drogowego

Wyobraź sobie miasto bez hałaśliwego ruchu drogowego

Obejrzyj film z premiery

TECHNOLOGIE PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA

Volvo to światowy lider w dziedzinie elektromobilności — na całym świecie firma sprzedała ponad 4200 autobusów hybrydowych i hybryd elektrycznych. Używanie elektryczności zamiast paliw kopalnych ma natychmiastowy i trwały pozytywny wpływ na środowisko i na jakość życia ludzi.

Technologia równoległego napędu hybrydowego

Technologia równoległego napędu hybrydowego

Unikatowa technologia równoległego napędu hybrydowego Volvo to nie tylko oszczędność paliwa i ograniczenie emisji, ale także brak pracy silnika na biegu jałowym po zatrzymaniu i ciche ruszanie na silniku elektrycznym.

Efektywne ładowanie

Efektywne ładowanie

W elektrycznym autobusie Volvo 7900 szybkie i w pełni automatyczne ładowanie na stacjach końcowych pozwala utrzymywać produktywność i kursować zgodnie z rozkładem.

Zobacz, jak to działa (YouTube)
I-Coaching

I-Coaching

Funkcja I-Coaching pomaga zwiększyć oszczędność paliwa. Dostarcza szybkiej informacji o parametrach jazdy, takich jak za duża prędkość obrotowa, nadmierna jazda na luzie i nadobroty.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Volvo w drodze

Bezpieczeństwo Volvo
Jakość

JAKOŚĆ

Nr 1 w ocenie satysfakcja klienta

Jakość

Wiadomości i wydarzenia