Kolejne duże zlecenie dla Volvo we Wrocławiu – tym razem elektryczne autobusy pojadą do Holandii

Firma Volvo Buses otrzymała zamówienie na 23 w pełni elektryczne autobusy od przedsiębiorstwa transportu publicznego Arriva z Holandii. Autobusy będą kursować po Leiden, mieście leżącym w prowincji Holandii Południowej.
Volvo 7900 Electric

Volvo 7900 Electric

Międzynarodowe przedsiębiorstwo transportu publicznego Arriva, działające w 14 krajach w całej Europie, jest jednym z liderów we wprowadzaniu alternatywnych technologii napędowych. W 2011 r. firma, jako jedna z pierwszych w Europie, zamówiła od Volvo autobusy hybrydowe do miasta Dordrecht w Holandii. Teraz Arriva złożyła zamówienie na 23 w pełni elektryczne autobusy marki Volvo. Zamówienie oficjalnie podpisano w dniu 28 czerwca – na ceremonii odbywającej się przy okazji regat Volvo Ocean Race, które zakończyły się w ubiegłym tygodniu w Hadze.

Nowe, w pełni elektryczne autobusy od Volvo, zasilane akumulatorami o pojemności 200 kWh, będą kursować po Leiden, mieście leżącym w prowincji Holandii Południowej. Autobusy zostaną w całości wyprodukowane we Wrocławiu i dostarczone między I a III kwartałem 2019 roku.

„Cieszymy się, że we współpracy z firmą Arriva, pionierem w dziedzinie zrównoważonego transportu miejskiego, możemy tworzyć w Holandii nasz pierwszy system w pełni elektrycznych autobusów na dużą skalę. Zamówienie to jest kolejnym przykładem na to, że również mniejsze miasta przechodzą na stosowanie zrównoważonych, elektrycznych systemów autobusowych jako sposobu na rozwiązanie problemu jakości powietrza i hałasu w miastach”, powiedział Håkan Agnevall, prezes firmy Volvo Buses.

„Jest to duży krok w kierunku nadania transportowi publicznemu w prowincji Holandii Południowej bardziej zrównoważonego charakteru. Dzięki wspólnym ambicjom związanym ze zrównoważonym rozwojem, prowincja Holandii Południowej wraz z przedsiębiorstwem Arriva i firmą Volvo są w stanie za jednym podejściem zmienić charakter transportu publicznego na całkowicie wolny od emisji”, powiedziała Anne Hettinga, prezes holenderskiego oddziału przedsiębiorstwa Arriva.

W pełni elektryczne autobusy są sprzedawane jako kompletne, gotowe do użytku pojazdy, a serwisowaniem wszystkich autobusów zajmie się firma Volvo – w oparciu o stałe, comiesięczne opłaty.

Autobusy będą ładowane za pośrednictwem czterech stacji w systemie szybkiego ładowania, które zostaną dostarczone przez firmę ABB. Stacje ładowania będą oparte na otwartym interfejsie „OppCharge”, co oznacza, że będą one mogły być używane do ładowania elektrycznych autobusów również innych marek. Zużycie energii elektrycznych autobusów marki Volvo jest o ok. 80% mniejsze niż w przypadku ich odpowiedników napędzanych silnikami wysokoprężnymi.

W pełni elektryczne autobusy marki Volvo zostały już zamówione do miast w takich państwach jak Polska, Szwecja, Wielka Brytania, Luksemburg. Poza w pełni elektrycznym autobusem Volvo 7900 Electric oferta zelektryfikowanych autobusów firmy Volvo Buses obejmuje autobusy hybrydowe oraz elektryczne autobusy hybrydowe (z funkcją ładowania poprzez wtyczkę). Firma sprzedała już ponad 4000 zelektryfikowanych autobusów Volvo na całym świecie.

Related News

Nowy sposób ładowania autobusów elektrycznych Volvo

Jesienią 2021 roku Volvo Buses wprowadzi w swoich miejskich autobusach elektrycznych nowy sposób ładowania. Obok istniejących już, wydajnych rozwiązań - OppCharge i Combo2 / CCS - Volvo będzie oferować ładowanie za pomocą zamontowanego na dachu ...

Kolejne szwedzkie miasto - Västerås przechodzi na elektryczne autobusy Volvo z wrocławskiej fabryki

Svealandstrafiken – operator transportu publicznego w szwedzkim mieście Västerås, podjął decyzję o zelektryfikowaniu swojej floty autobusów miejskich. Spółka zamówiła dziesięć elektrycznych, przegubowych autobusów Volvo 7900 Electric Articulated, ...

Kolejne autobusy hybrydowe Volvo trafią do Ełku

Ełk elektryfikuje tabor autobusów miejskich. Miasto odebrało właśnie ostatnie trzy z sześciu autobusów hybrydowych Volvo zamówionych w ubiegłym roku, a także zawarło z Volvo umowę na zakup kolejnych dwóch tego typu pojazdów. Wszystkie pochodzą z ...