Kierowcy autobusów na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo na drodze

Zadowoleni pasażerowie to najlepsza nagroda za ich pracę. Obsługa i wydajność autobusu oraz środowisko pracy kierowcy mają duże znaczenie. Ale najważniejszą rzeczą dla kierowców autokarów i autobusów dalekobieżnych jest wysoki poziom bezpieczeństwa drogowego. To wynik nowego badania przeprowadzonego przez Volvo Buses, w ramach którego 1000 kierowców autobusów dalekobieżnych i autokarów z 34 krajów europejskich zapytano o ich pracę.
1860x1050-9700-Driver-DSF9264-2018

„Zdolność naszych klientów do rekrutacji skutecznych i zdolnych kierowców jest kluczowym czynnikiem sukcesu ich firm. Pewni siebie, kompetentni kierowcy jeżdżą bezpiecznie i ekonomicznie oraz dają pasażerom pozytywne doświadczenia. Z tego powodu opinie kierowców odgrywają niezwykle ważną rolę w naszym stałym rozwoju produktów i usług, które ułatwiają ich pracę. Przeprowadzona przez nas właśnie ankieta jest jednym z narzędzi, których używamy, aby uzyskać aktualne informacje na temat tego, w jaki sposób traktują oni swoją sytuację”, mówi Niklas Orre, wiceprezes ds. detalicznych w Volvo Buses.

Sądząc po odpowiedziach, większość kierowców autokarów naprawdę lubi swoją pracę. Aż 85 procent z nich poleciłoby swoją pracę innym osobom. Łącznie 44 procent z nich uważa, że zadowoleni pasażerowie to najlepsze co może ich spotkać w pracy, podczas gdy 29 procent stawia samą jazdę na pierwszym miejscu.

Odpowiedzi na pytanie, które czynniki odgrywają największą rolę w wyborze pracodawcy pokazują, że godziny pracy, obszar geograficzny pracy, przełożeni, koledzy i możliwości kształcenia są bardzo ważne. Jednak według 67 procent kierowców, którzy byli ankietowani, najważniejsze jest to, jaki autobus do jazdy kierowca otrzyma. Kiedy zapytano ich o różne właściwości pojazdów, postawili na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, a następnie manewrowość i widoczność.

„Fakt, że kierowcy stawiają bezpieczeństwo drogowe na czele listy, świadczy o ich poczuciu odpowiedzialności i trosce o pasażerów. Dla nas w Volvo Buses jest oczywiście bardzo satysfakcjonujące, że nasza najważniejsza zasada jest również największym priorytetem dla ludzi, którzy codziennie korzystają z naszych autobusów”.

Pasażerowie wydają się być również zadowoleni z zachowania kierowców. Łącznie 63 procent kierowców stwierdziło, że rzadko lub nigdy nie spotykali się z gniewem lub nieuprzejmością pasażerów. Wręcz przeciwnie, pasażerowie często okazują swoje uznanie dla kierowców. Dziewięciu na dziesięć kierowców otrzymało spontaniczne brawa od pasażerów, a około 30 procent stwierdziło, że zdarzało się to często.

Fakty dotyczące badania przeprowadzonego wśród kierowców autobusów Volvo
• Przeprowadzone ono zostało w 34 krajach europejskich wiosną 2018 roku.
• Wyniki badania oparte są na odpowiedziach udzielonych przez1000 kierowców autokarów i autobusów dalekobieżnych. Większość odpowiedzi pochodziła od kierowców z Finlandii, Francji, Włoch, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
• Raport oparty na badaniu kierowców i najnowszym badaniu pasażerów Volvo Buses można pobrać ze strony volvobuses.com.
 

Related News

Kolejne szwedzkie miasto - Västerås przechodzi na elektryczne autobusy Volvo z wrocławskiej fabryki

Svealandstrafiken – operator transportu publicznego w szwedzkim mieście Västerås, podjął decyzję o zelektryfikowaniu swojej floty autobusów miejskich. Spółka zamówiła dziesięć elektrycznych, przegubowych autobusów Volvo 7900 Electric Articulated, ...

Kolejne autobusy hybrydowe Volvo trafią do Ełku

Ełk elektryfikuje tabor autobusów miejskich. Miasto odebrało właśnie ostatnie trzy z sześciu autobusów hybrydowych Volvo zamówionych w ubiegłym roku, a także zawarło z Volvo umowę na zakup kolejnych dwóch tego typu pojazdów. Wszystkie pochodzą z ...

Drugie życie baterii z autobusów Volvo

Volvo Buses oraz spółka Stena Recycling Batteryloop nawiązały współpracę, dzięki której żywotność użytkowa baterii autobusowych zostanie znacznie wydłużona, co będzie sprzyjać ochronie środowiska naturalnego. Po zakończeniu użytkowania baterii w ...