Volvo na 3 miejscu Rankingu Poland's Best Employers 2021 w kategorii Motoryzacja

Volvo uplasowało się na 3 miejscu w kategorii „Przemysł samochodowy i innych  środków transportu” na liście 300 Najlepszych Polskich Pracodawców magazynu Forbes.

Best employers

Lista Poland's Best Employers 2021 to zestawienie 300 działających w Polsce firm, których wybitne osiągnięcia w zakresie polityki pro-pracowniczej uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy. Podstawą badania była lista około 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników.

W badaniach ankietowych, dostępnych za pośrednictwem internetowych paneli badawczych oraz portalu forbes.pl, wzięło udział ponad 10 tysięcy respondentów aktywnych zawodowo w Polsce, którzy wypełnili specjalny kwestionariusz i wydali łącznie blisko 160 tysięcy indywidualnych rekomendacji pracodawców. Badanie trwało od września do października 2020 roku.

Podstawą przyznania wyróżnienia były następujące kryteria oceny:

Rekomendacja bezpośrednia, czyli gotowość pracowników do polecania swojego pracodawcy. Respondenci wskazali prawdopodobieństwo, z jakim poleciliby swojego pracodawcę znajomemu lub członkowi rodziny w skali od 0 do 10.

Rekomendacja pośrednia, czyli gotowość pracowników do polecenia innych pracodawców z branży, w której aktualnie są zatrudnieni.
Ponadto respondenci ocenili swoich pracodawców w kwestiach takich, jak m.in. wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej.

Lista Najlepszych Polskich Pracodawców została podzielona według 25 branż.

Bożena Michońska – Wiceprezes ds. Personalnych i Centrum Ekspertyz Volvo Polska powiedziała: „Volvo Polska po raz kolejny udowodniła w niezależnym badaniu, że jest atrakcyjnym pracodawcą, tworzącym stabilne i przyjazne warunki pracy, które są zauważane i doceniane zarówno przez pracowników, jak i osoby spoza firmy. Badanie było prowadzone już w czasie pandemii, gdy jako pracodawca musieliśmy zmierzyć się z nieznanymi wcześniej wyzwaniami. Stawiając na pierwszym miejscu zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, zapewniliśmy jednocześnie ciągłość działalności, a tym samym umożliwiliśmy ochronę miejsc pracy i dalszy rozwój pracowników w poszczególnych obszarach firmy. Obecność na liście 300 Najlepszych Polskich Pracodawców potwierdza, że nawet w tak szczególnych czasach potrafimy działać skutecznie i że obraliśmy właściwy kierunek działań z myślą o naszych pracownikach.”

Pełna lista 300 Najlepszych Polskich Pracodawców znajduje się na stronie: https://www.forbes.pl/300-najlepszych-polskich-pracodawcow-pelna-lista/ygmr86g
 

Related News

Volvo Polska na 2 miejscu rankingu atrakcyjnych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska zajęła drugie miejsce w badaniu marki pracodawcy Randstad Employer Brand Research 2021, które zostało zrealizowane w Polsce na próbie blisko 5 tysięcy respondentów, aktywnych na rynku pracy. To już kolejne w tym roku badanie ...

Duńskie miasto Aarhus powiększa flotę autobusów elektrycznych Volvo

Volvo Buses kontynuuje działania na rzecz elektryfikacji transportu publicznego w miastach całej Europy. Dzięki 29 nowym autobusom przegubowym Volvo 7900 Electric Articulated duńskie miasto Aarhus wykonało ważny krok w kierunku osiągnięcia celu, ...

Volvo testuje autobusy elektryczne w trudnych warunkach klimatycznych

Latem elektryczne autobusy Volvo zaczną kursować w norweskim mieście Bodø. Będą to pierwsze autobusy świadczące usługi w oparciu o rozkład jazdy na północ od Koła Podbiegunowego. Jednocześnie Volvo testuje swoje autobusy elektryczne w ciepłym ...