Bezpieczeństwo i komfort w centrum uwagi – osiem autokarów Volvo dla niemieckiej Policji

Firma Volvo Buses dostarczyła Policji Federalnej Niemiec osiem nowych autokarów Volvo 9700. Dostawa ta stanowi realizację części umowy ramowej zawartej w 2018 roku, która obejmuje dostawę 27 pojazdów.

1860x1050-Volvo-9700-German-Police-2021

Autokary Volvo 9700 są wykorzystywane przez Policję Federalną do przewozu personelu. Jednym z ich głównych zadań jest przewóz policjantów wraz z potrzebnym im wyposażeniem na miejsca misji na terenie całego kraju takich, jak np. różne wydarzenia czy oficjalne wizyty państwowe, podczas których wymagana jest ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.

Gerd Schneider, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses w Niemczech, powiedział: „Jesteśmy dumni z tego, że złożyliśmy najlepszą ofertę do biura zamówień Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i tym samym wygraliśmy przetarg. Dzięki Volvo 9700 możemy dostarczyć Policji Federalnej zaprojektowany zgodnie z jej potrzebami autokar, który w pełni i pod każdym względem spełnia wysokie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, przestrzeni do przechowywania oraz komfortowej podróży na miejsce działań operacyjnych”.

Autokary stanowią także miejsce przygotowań i spotkań oraz służą jako pomieszczenie do montażu sprzętu w danej lokalizacji. Gwarantuje to wysoki stopień mobilności i elastyczności. Duża pojemność autokarów pozwala Policji Federalnej na transport wszelkiego niezbędnego wyposażenia i sprzętu. Nowe autokary wykorzystywane są nie tylko w misjach, ale również, jako środek transportu dla załogi pomiędzy siedzibami Policji Federalnej na terenie Niemiec oraz podczas wizyt w sąsiednich instytucjach państwowych w Europie.

„Zarówno dla nas jak i dla Policji Federalnej bezpieczeństwo to sprawa kluczowa, dlatego też autokary są wyposażone w liczne systemy wspomagające kierowcę i zapewniające tym samym maksymalne bezpieczeństwo”, powiedział Gerd Schneider.

Na wyposażeniu autokaru jest m.in. oddzielna kamera cofania ułatwiająca manewrowanie w ciasnej przestrzeni, a także efektywny system antykolizyjny ze zintegrowanym asystentem skrętu od Mobileye, który maksymalizuje ochronę najbardziej zagrożonych uczestników dróg, czyli rowerzystów i pieszych.
 

Related News

Volvo Polska na 2 miejscu rankingu atrakcyjnych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska zajęła drugie miejsce w badaniu marki pracodawcy Randstad Employer Brand Research 2021, które zostało zrealizowane w Polsce na próbie blisko 5 tysięcy respondentów, aktywnych na rynku pracy. To już kolejne w tym roku badanie ...

Duńskie miasto Aarhus powiększa flotę autobusów elektrycznych Volvo

Volvo Buses kontynuuje działania na rzecz elektryfikacji transportu publicznego w miastach całej Europy. Dzięki 29 nowym autobusom przegubowym Volvo 7900 Electric Articulated duńskie miasto Aarhus wykonało ważny krok w kierunku osiągnięcia celu, ...

Volvo testuje autobusy elektryczne w trudnych warunkach klimatycznych

Latem elektryczne autobusy Volvo zaczną kursować w norweskim mieście Bodø. Będą to pierwsze autobusy świadczące usługi w oparciu o rozkład jazdy na północ od Koła Podbiegunowego. Jednocześnie Volvo testuje swoje autobusy elektryczne w ciepłym ...