Bezpieczeństwo i komfort w centrum uwagi – osiem autokarów Volvo dla niemieckiej Policji

Firma Volvo Buses dostarczyła Policji Federalnej Niemiec osiem nowych autokarów Volvo 9700. Dostawa ta stanowi realizację części umowy ramowej zawartej w 2018 roku, która obejmuje dostawę 27 pojazdów.

1860x1050-Volvo-9700-German-Police-2021

Autokary Volvo 9700 są wykorzystywane przez Policję Federalną do przewozu personelu. Jednym z ich głównych zadań jest przewóz policjantów wraz z potrzebnym im wyposażeniem na miejsca misji na terenie całego kraju takich, jak np. różne wydarzenia czy oficjalne wizyty państwowe, podczas których wymagana jest ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.

Gerd Schneider, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses w Niemczech, powiedział: „Jesteśmy dumni z tego, że złożyliśmy najlepszą ofertę do biura zamówień Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i tym samym wygraliśmy przetarg. Dzięki Volvo 9700 możemy dostarczyć Policji Federalnej zaprojektowany zgodnie z jej potrzebami autokar, który w pełni i pod każdym względem spełnia wysokie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, przestrzeni do przechowywania oraz komfortowej podróży na miejsce działań operacyjnych”.

Autokary stanowią także miejsce przygotowań i spotkań oraz służą jako pomieszczenie do montażu sprzętu w danej lokalizacji. Gwarantuje to wysoki stopień mobilności i elastyczności. Duża pojemność autokarów pozwala Policji Federalnej na transport wszelkiego niezbędnego wyposażenia i sprzętu. Nowe autokary wykorzystywane są nie tylko w misjach, ale również, jako środek transportu dla załogi pomiędzy siedzibami Policji Federalnej na terenie Niemiec oraz podczas wizyt w sąsiednich instytucjach państwowych w Europie.

„Zarówno dla nas jak i dla Policji Federalnej bezpieczeństwo to sprawa kluczowa, dlatego też autokary są wyposażone w liczne systemy wspomagające kierowcę i zapewniające tym samym maksymalne bezpieczeństwo”, powiedział Gerd Schneider.

Na wyposażeniu autokaru jest m.in. oddzielna kamera cofania ułatwiająca manewrowanie w ciasnej przestrzeni, a także efektywny system antykolizyjny ze zintegrowanym asystentem skrętu od Mobileye, który maksymalizuje ochronę najbardziej zagrożonych uczestników dróg, czyli rowerzystów i pieszych.
 

Related News

Volvo na 3 miejscu Rankingu Poland's Best Employers 2021 w kategorii Motoryzacja

Volvo uplasowało się na 3 miejscu w kategorii „Przemysł samochodowy i innych  środków transportu” na liście 300 Najlepszych Polskich Pracodawców magazynu Forbes.

...

Belgia kontynuuje elektryfikację transportu publicznego - Volvo Buses otrzymuje zamówienie na 64 autobusy hybrydowe

Volvo Buses otrzymało kolejne duże zamówienie na zelektryfikowane autobusy od belgijskiego przewoźnika OTW. Zamówienie na 64 autobusy jest największym z zamówień na najnowszy samoładujący się hybrydowy autobus – Volvo 7900 S-Charge. Autobusy ...

Volvo Buses otrzymało zamówienie na 22 nowe dwupokładowe autobusy do przewozów na trasie Göteborg – Borås

Firma Keolis złożyła zamówienie na 22 nowe dwupokładowe autobusy Volvo 9700 DD. Będą one obsługiwały ekspresowe połączenia pomiędzy Göteborgiem a Borås od grudnia 2021 roku.

...