Volvo Buses otrzymało zamówienie na 22 nowe dwupokładowe autobusy do przewozów na trasie Göteborg – Borås

Firma Keolis złożyła zamówienie na 22 nowe dwupokładowe autobusy Volvo 9700 DD. Będą one obsługiwały ekspresowe połączenia pomiędzy Göteborgiem a Borås od grudnia 2021 roku.

1860x1050-9700DD-Autumn-road-2021

Dwupokładowe Volvo 9700 DD to najnowszy model w ofercie autokarów Volvo Buses z wyposażeniem w standardzie premium. Ten model jest oferowany w kilku różnych wariantach przeznaczonych do przewozów ekspresowych i turystycznych. Został bardzo pozytywnie przyjęty w krajach skandynawskich i w pozostałych krajach Europy. Operatorzy docenili przede wszystkim jego niezawodność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

„Rośnie zapotrzebowanie na wygodne, bezpieczne i niezawodne autokary o wysokiej pojemności i wydajności. Wielu operatorów zwraca coraz większą uwagę na efektywność paliwową i możliwość stosowania paliw odnawialnych takich, jak HVO i RME. Dzięki naszej elastycznie kształtowanej gamie produktów i usług, możemy dostarczać kompletne i zindywidualizowane rozwiązania o wysokiej jakości, które znakomicie spełniają potrzeby naszych klientów”, powiedział Ulf Magnusson, Starszy Wiceprezes Volvo Buses.

Komfort pasażera był również ważnym kryterium przy wyborze ekspresowego autobusu turystycznego przez Keolis. „Volvo Buses spełnia wysokie oczekiwania, które zarówno my jak i nasi klienci stawiamy nowoczesnemu transportowi publicznemu. Keolis i Volvo w ramach współpracy dołożą wszelkich starań, aby w ciągu następnej dekady oferować bezpieczne, punktualne i wygodne przejazdy na trasie pomiędzy Göteborgiem a Borås”, mówi Karl Orton, Dyrektor Floty w Keolis.

Volvo 9700 DD może pomieścić do 96 pasażerów. Autokary te są wyposażone w Wi Fi, a każde miejsce siedzące ma dostęp do portu USB. Podwozie jest produkowane w zakładzie Volvo Buses w Borås, a nadwozia są budowane przez Carrus Delta Oy w Finlandii.
 

Related News

Volvo na 3 miejscu Rankingu Poland's Best Employers 2021 w kategorii Motoryzacja

Volvo uplasowało się na 3 miejscu w kategorii „Przemysł samochodowy i innych  środków transportu” na liście 300 Najlepszych Polskich Pracodawców magazynu Forbes.

...

Belgia kontynuuje elektryfikację transportu publicznego - Volvo Buses otrzymuje zamówienie na 64 autobusy hybrydowe

Volvo Buses otrzymało kolejne duże zamówienie na zelektryfikowane autobusy od belgijskiego przewoźnika OTW. Zamówienie na 64 autobusy jest największym z zamówień na najnowszy samoładujący się hybrydowy autobus – Volvo 7900 S-Charge. Autobusy ...

Bezpieczeństwo i komfort w centrum uwagi – osiem autokarów Volvo dla niemieckiej Policji

Firma Volvo Buses dostarczyła Policji Federalnej Niemiec osiem nowych autokarów Volvo 9700. Dostawa ta stanowi realizację części umowy ramowej zawartej w 2018 roku, która obejmuje dostawę 27 pojazdów.

...