Volvo Buses otrzymało zamówienie na 22 nowe dwupokładowe autobusy do przewozów na trasie Göteborg – Borås

Firma Keolis złożyła zamówienie na 22 nowe dwupokładowe autobusy Volvo 9700 DD. Będą one obsługiwały ekspresowe połączenia pomiędzy Göteborgiem a Borås od grudnia 2021 roku.

1860x1050-9700DD-Autumn-road-2021

Dwupokładowe Volvo 9700 DD to najnowszy model w ofercie autokarów Volvo Buses z wyposażeniem w standardzie premium. Ten model jest oferowany w kilku różnych wariantach przeznaczonych do przewozów ekspresowych i turystycznych. Został bardzo pozytywnie przyjęty w krajach skandynawskich i w pozostałych krajach Europy. Operatorzy docenili przede wszystkim jego niezawodność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

„Rośnie zapotrzebowanie na wygodne, bezpieczne i niezawodne autokary o wysokiej pojemności i wydajności. Wielu operatorów zwraca coraz większą uwagę na efektywność paliwową i możliwość stosowania paliw odnawialnych takich, jak HVO i RME. Dzięki naszej elastycznie kształtowanej gamie produktów i usług, możemy dostarczać kompletne i zindywidualizowane rozwiązania o wysokiej jakości, które znakomicie spełniają potrzeby naszych klientów”, powiedział Ulf Magnusson, Starszy Wiceprezes Volvo Buses.

Komfort pasażera był również ważnym kryterium przy wyborze ekspresowego autobusu turystycznego przez Keolis. „Volvo Buses spełnia wysokie oczekiwania, które zarówno my jak i nasi klienci stawiamy nowoczesnemu transportowi publicznemu. Keolis i Volvo w ramach współpracy dołożą wszelkich starań, aby w ciągu następnej dekady oferować bezpieczne, punktualne i wygodne przejazdy na trasie pomiędzy Göteborgiem a Borås”, mówi Karl Orton, Dyrektor Floty w Keolis.

Volvo 9700 DD może pomieścić do 96 pasażerów. Autokary te są wyposażone w Wi Fi, a każde miejsce siedzące ma dostęp do portu USB. Podwozie jest produkowane w zakładzie Volvo Buses w Borås, a nadwozia są budowane przez Carrus Delta Oy w Finlandii.
 

Related News

Volvo Polska na 2 miejscu rankingu atrakcyjnych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska zajęła drugie miejsce w badaniu marki pracodawcy Randstad Employer Brand Research 2021, które zostało zrealizowane w Polsce na próbie blisko 5 tysięcy respondentów, aktywnych na rynku pracy. To już kolejne w tym roku badanie ...

Duńskie miasto Aarhus powiększa flotę autobusów elektrycznych Volvo

Volvo Buses kontynuuje działania na rzecz elektryfikacji transportu publicznego w miastach całej Europy. Dzięki 29 nowym autobusom przegubowym Volvo 7900 Electric Articulated duńskie miasto Aarhus wykonało ważny krok w kierunku osiągnięcia celu, ...

Volvo testuje autobusy elektryczne w trudnych warunkach klimatycznych

Latem elektryczne autobusy Volvo zaczną kursować w norweskim mieście Bodø. Będą to pierwsze autobusy świadczące usługi w oparciu o rozkład jazdy na północ od Koła Podbiegunowego. Jednocześnie Volvo testuje swoje autobusy elektryczne w ciepłym ...