Ładowanie w zajezdni przy użyciu CCS i OppCharge

Volvo 7900 Electric

Ładowanie i akumulatory

Elastyczne możliwości ładowania mają kluczowe znaczenie dla efektywnego planowania przejazdów. Volvo oferuje technologie pozwalające na łączenie i zmienianie metod ładowania. Autobusy można wyposażyć w różną liczbę akumulatorów zgodnie z potrzebami przewoźnika — zależnie od liczby pasażerów i odległości między ładowaniami.

Elastyczne możliwości ładowania

Każda trasa jest inna. Długość, wymagane możliwości przewozowe, klimat i topografia określają wymagania wstępne. To dlatego Volvo oferuje najwyższą elastyczność ładowania. Nasze autobusy elektryczne można szybko ładować na trasie, a także ręcznie w zajezdni przy użyciu kabla CCS. W ten sposób można zoptymalizować pory ładowania i zapotrzebowanie na energię, a także dostosować schematy ładowania do własnych harmonogramów i logistyki floty.

Ładowanie w trasie

Ładowanie w trasie

Szybkie i w pełni automatyczne ładowanie na stacjach końcowych pozwala utrzymywać produktywność i kursować zgodnie z rozkładem. System OppCharge to architektura otwarta pozwalająca na swobodny wybór dostawcy sprzętu elektrycznego.

Ładowanie przy użyciu CCS

Ładowanie w zajezdni

Przy użyciu kabla CCS Volvo 7900 Electric można ładować ręcznie w zajezdni, podczas przerw, poza godzinami szczytu lub w nocy. Autobusy są standardowo wyposażone w przyłącze ładowania z przodu, ale istnieje możliwość dodatkowego zamontowania gniazda przyłączeniowego po prawej stronie, z przodu lub z tyłu, co pozwoli uzyskać większą elastyczność.

Wydajność akumulatora

Wydajność akumulatora

Volvo ma wieloletnie doświadczenie w zakresie pojazdów zasilanych akumulatorowo, co przekłada się na rozległą wiedzę dotyczącą optymalizacji działania akumulatora, jego żywotności i zasięgu jazdy w okresie eksploatacji autobusu. Pojemność akumulatora 12-metrowego autobusu wynosi 250 kWh, a autobusu przegubowego do 300 kWh.

Inteligentne ładowanie Volvo na ulicy

Inteligentne ładowanie Volvo na ulicy

Zobacz film
Autobus na trasie

Niezawodne działanie dzięki Volvo

Autobusy elektryczne są inne i wymagają szczególnych kompetencji. Volvo zawsze to uwzględnia. Wszystkie nasze autobusy elektryczne są monitorowane online, co w połączeniu ze specjalnym systemem Volvo do zarządzania energią pozwala nam oferować najkorzystniejsze na rynku kontrakty dotyczące elektromobilności. Należy do nich na przykład kontrakt na akumulatory zapewniający ich działanie przy stałym miesięcznym koszcie. Z kolei kontrakt na elektryczny układ napędowy zapewnia utrzymanie wszystkich elementów — od sprzętu do ładowania po silniki elektryczne i skrzynię biegów.

Przeczytaj więcej o kontraktach serwisowych dotyczących elektromobilności
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami