Volvo 7900 Electric

Poznaj

Oferta Volvo 7900 Electric pozwala elastycznie dostosować możliwości przewozu pasażerów i rozwiązania do ładowania do prowadzonej działalności. Znakami rozpoznawczymi Volvo są najwyższej klasy ergonomia stanowiska kierowcy oraz pionierskie rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo. Nasze autobusy elektryczne oferują ciszę i komfort zarówno kierowcom, jak i pasażerom.

Długość: 12 m, 18 m lub 18,7 m

Maksymalna liczba pasażerów: 98 (12 m), 150 (Articulated)

Moc i właściwości jezdne

Moc i właściwości jezdne

Elektryczne autobusy Volvo są wyposażone w wydajne układy napędowe Volvo i zoptymalizowane skrzynie biegów, dzięki czemu zapewniają moc i właściwości jezdne pozwalające na bezpieczną jazdę w najtrudniejszych warunkach. Nowy model przegubowy posiada podwójny silnik o mocy wyjściowej nie mniejszej niż 540 KM, aby zagwarantować taką samą niezawodność na podjazdach jak 12-metrowy autobus. Przy pełnym obciążeniu może wjeżdżać na wzniesienie o nachyleniu 6% z prędkością 50 km/h, a funkcja ruszania pod górę zapewnia bezpieczny start przy pełnym obciążeniu nawet na wzniesieniach o nachyleniu 20%.

Potrzebna ilość energii

Potrzebna ilość energii

Liczba miejsc pasażerskich i zasięg jazdy pomiędzy ładowaniami to istotne parametry podczas konfigurowania pokładowego systemu magazynowania energii. W Volvo poszliśmy o krok dalej. Wraz z operatorem określamy potrzeby energetyczne na danej trasie i gwarantujemy dostępność wymaganej ilości energii. Ta oferta nosi nazwę Zobowiązania dotyczącego energii użytkowej – dzięki niej akumulatory przestają być Twoim zmartwieniem.

Przeczytaj więcej o ładowaniu i akumulatorach

Brak rotacji kierowców dzięki komfortowi pracy

Volvo 7900 Electric zaprojektowano z myślą o kierowcy, toteż prowadzenie autobusu jest niezwykle łatwe, spokojne i komfortowe. Cisza, ergonomiczne stanowisko kierowcy i Aktywny Układ Kierowniczy Volvo ograniczają stres i zwiększają komfort pracy. To miejsce pracy zaprojektowano w każdym calu tak, aby budziło zainteresowanie wykwalifikowanych kierowców, skłaniało ich do podjęcia pracy i pozostania w niej, co pozwala zlikwidować rotację kierowców.

Niski poziom hałasu we wnętrzu

Niski poziom hałasu we wnętrzu

Cisza ułatwia prowadzenie rozmów i pozwala nastawiać głośność odtwarzacza muzyki na niższą wartość. Ograniczenie hałasu we wnętrzu jest także korzystne dla kierowcy, ponieważ wpływa na zmniejszenie stresu i ułatwia zachowanie koncentracji.

Ergonomiczny model

Ergonomiczny model

Komfortowe stanowisko kierowcy w Volvo 7900 Electric, zaprojektowane z najwyższą dbałością o ergonomię oraz zapewniające wyjątkową widoczność, należy do najlepszych na świecie. Ponadto płynnie działający napęd elektryczny generuje mniej wibracji podczas jazdy.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo (VDS)

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo (VDS)

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo w wielkim stopniu ułatwia prowadzenie autobusu. Niewymagające wysiłku manewrowanie na rondach i zakrętach to wielka zaleta dla kierowcy, ponieważ zasadniczo zmniejsza ryzyko urazów szyi, barków i ramion.

Bezpieczeństwo

W Volvo bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze. Aby zapobiegać wypadkom, Volvo 7900 Electric wyposażono w wiele technologii bezpieczeństwa oraz systemów wspomagania pracy kierowcy. Zarządzanie Strefami oraz strefy bezpieczeństwa, funkcja wykrywania pieszych i rowerzystów oraz możliwość zamontowania pasów bezpieczeństwa na wszystkich fotelach to zaledwie kilka przykładów.

Strefa bezpieczeństwa

Strefy bezpieczeństwa

Dzięki oferowanym przez Volvo strefom bezpieczeństwa możesz zdefiniować własne obszary wymagające szczególnie ostrożnej jazdy. W takiej strefie – na przykład w pobliżu szkoły, szpitala lub w zajezdni – prędkość pojazdu zostanie automatycznie ograniczona do ustalonej przez Ciebie wartości.

System wykrywania pieszych i rowerzystów

System wykrywania pieszych i rowerzystów

Volvo 7900 Electric można wyposażyć w system wykrywania pieszych i rowerzystów. Jest to system ostrzegawczy alarmujący kierowcę w razie ryzyka kolizji z niechronionymi użytkownikami drogi przed autobusem.

System wykrywania bocznego

System wykrywania bocznego

Autobus elektryczny Volvo 7900 może być wyposażony w system wykrywania bocznego. Czujniki po stronie krawężnika pomagają kierowcy obserwować tę stronę autobusu i ograniczać ryzyko kolizji na zakrętach

System ochrony przed zderzeniem czołowym

System ochrony przed zderzeniem czołowym

Autobus Volvo 7900 Electric jest wyposażony we wzmocniony system ochrony przed zderzeniem czołowym. Przewyższa on wymagania testu zderzeniowego R29, które są obowiązujące w przypadku dużych samochodów ciężarowych, ale jeszcze nie dotyczą autobusów. To kolejny przykład tego, że w kwestiach bezpieczeństwa Volvo robi więcej, niż wymaga prawo.

Kamery cofania

Kamery cofania

Opcjonalnie możesz zamienić zewnętrzne lusterka wsteczne na kamery. Dzięki temu na wewnętrznych wyświetlaczach umieszczonych optymalnie w polu widzenia zobaczysz lepiej, co dzieje się za pojazdem, a lusterka zewnętrzne nie będą Ci przeszkadzać w obserwowaniu przestrzeni z przodu.

Dźwiękowy System Ostrzegania – AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System)

Dźwiękowy System Ostrzegania – AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System)

Autobusy elektryczne są bardzo ciche, co generalnie jest ich zaletą. Jednak w pewnych sytuacjach, na przykład na przystanku, można nie usłyszeć podjeżdżającego pojazdu. Rozwiązaniem jest Dźwiękowy System Ostrzegania – AVAS, emitujący dźwięki powiadamiające o autobusie w pobliżu.

Najwyższy komfort wnętrza

Najwyższy komfort wnętrza

Potwierdzono, że zarówno w arktycznych chłodach, jak i śródziemnomorskich upałach Volvo 7900 Electric gwarantuje doskonały klimat we wnętrzu. Autobus posiada dwa oddzielne układy klimatyzacji dla pasażerów i kierowcy, co pozwala zapewnić optymalne warunki pracy. System ogrzewania jest całkowicie bezemisyjny w całym zakresie do -5°C. W niższych temperaturach właściwą temperaturę wewnątrz autobusu zapewnia ogrzewacz zasilany paliwem ekologicznym — uwodornionym olejem roślinnym (HVO) lub biodieslem.

Volvo 7900 Electric
Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami