Poznaj Volvo 9700

Pasażerowie mają wysokie oczekiwania odnośnie do komfortu i bezpieczeństwa, a nowe Volvo 9700 spełni ich wymagania. Dzięki  rozkładowi, opcji siedzeń i inteligentnym pakietom autobus charakteryzuje się niezwykłą pojemnością i wydajnością. Niech Volvo 9700 przynosi same korzyści w Twojej flocie.

Pomaluj swój autokar

Możesz mieć autokar Volvo w niemal każdym kolorze. Użyj naszego narzędzia Coach Colourizer poniżej, aby znaleźć inspirację.

Wydajność pracy kierowcy

Wydajność pracy kierowcy

Zapraszamy do zajęcia miejsca w autobusie turystycznym, który według nas zapewnia kierowcy najlepsze na świecie stanowisko pracy. Stabilny fotel z pneumatycznym zawieszeniem oraz całkowicie nowa zakrzywiona deska rozdzielcza dostępna w kilku wersjach wykończenia, zapewniają Ci pełną kontrolę. Przez cały czas kierowca może liczyć na pomoc naszych systemów wspomagania i Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo. W Volvo 9700 są montowane silniki o mocy 460 KM, a skrzynia biegów I-Shift zapewnia idealną kombinację płynności jazdy i wysokiej prędkości średniej. A do tego czołowe w tej klasie kontrolowanie jazdy i czucie drogi.

Komfort dla zadowolenia pasażerów

Komfort dla zadowolenia pasażerów

Wszechstronność nowego Volvo 9700 dotyczy także kabiny pasażerskiej. Można wybrać umieszczenie drugich drzwi w środkowej lub tylnej części autobusu. Takie same opcje dotyczą umieszczenia toalety. Poziom wyposażenia Select jest idealny na krótkich i średnich trasach, natomiast Superior jest przeznaczony do wygodnych przewozów długodystansowych. Poziom Superior obejmuje wysokiej klasy wykończenia i elementy ozdobne oraz większy wybór opcji siedzeń. Niezależnie od zastosowania pasażerowie będą zadowoleni z podróży nowym Volvo 9700.

Aerodynamika

Aerodynamika

Volvo 9700 cechuje się doskonałą aerodynamiką, która pozwala uzyskiwać oszczędności 4%. Ten wynik poprawia się jeszcze dzięki dynamicznemu obniżaniu podwozia przy prędkości podróżnej.

Przeczytaj więcej o wzornictwie
Właściwości jezdne

Właściwości jezdne

Volvo zawsze było marką wybieraną przez kierowców. Potężne silniki, płynna zmiana biegów i niezwykle łatwe prowadzenie. Całkowicie nowe Volvo 9700 zapewnia właściwości jezdne na doskonałym poziomie.

Przeczytaj więcej o właściwościach jezdnych
Ekonomika paliwowa

Ekonomika paliwowa

Bardzo wydajny silnik Volvo, 12-biegowa skrzynia biegów I-Shift i fantastyczna aerodynamika zapewniają oszczędności paliwa od pierwszego dnia. A do tego dostępne są usługi oszczędzania paliwa.

Przeczytaj więcej o ekonomice paliwowej

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie nie ma bezpieczniejszego sposobu podróżowania drogami niż jazda autobusem turystycznym Volvo. Aktywne systemy pomagają unikać niebezpiecznych sytuacji, a funkcje bezpieczeństwa minimalizują skutki wypadków. Bezpieczeństwo Volvo jest od początku elementem pojazdu.

Strefy bezpieczeństwa

Strefy bezpieczeństwa

Za pomocą stref bezpieczeństwa można określić maksymalną prędkość w różnych obszarach. Z chwilą wjechania do strefy kierowca jest powiadamiany o tym fakcie, a prędkość jest ograniczana. Idealne rozwiązanie w centrach miast i na niebezpiecznych odcinkach autostrad.

Driver Alert Support

Driver Alert Support

Bezpieczeństwo zależy od kierowcy. Nowa funkcja Driver Alert Support wykrywa, że kierowca jest rozproszony lub senny i sygnalizuje mu, że czas na przerwę.

Nowa konstrukcja przodu

Nowa konstrukcja przodu

Nowa konstrukcja przodu jest jeszcze bardziej udoskonalona w porównaniu z poprzednią generacją autobusów. Zapewnia znacznie lepszą ochronę w szerszym zakresie uderzeń od przodu i pochłania więcej energii.

System rozrywki

System rozrywki

Volvo 9700 oferuje szereg opcji zapewniających pasażerom przyjemniejszą podróż. Wszystkie urządzenia rozrywkowe cechują się wygodnym umieszczeniem i układem, dzięki czemu łatwo je obsługiwać zarówno kierowcy, jak i przewodnikowi. Źródła audio i wideo, treści dostępne indywidualnie i doskonała jakość obrazu. Łączność Bluetooth zapewniająca dostęp do strumieni multimediów i do telefonii. Obsługa DAB+, czytnik mini SD-Ram oraz port USB do przesyłania strumieni audio i wideo oraz przednie wejście audio AUX-IN.

Pakiety wyposażenia

Pakiety wyposażenia

Nadaj autobusowi turystycznemu Volvo Twój osobisty charakter, wprowadzając funkcje i usługi, które sprawią, że będzie unikatowy. Tutaj możesz zapoznać się z pakietami rozszerzeń.

Pakiety wyposażenia