Słynna ekonomika paliwowa Volvo

Ekonomika paliwowa w centrum uwagi

W większości przypadków paliwo generuje największe koszty w firmach eksploatujących autobusy turystyczne. Każdy zaoszczędzony litr ma bezpośredni wpływ na rentowność. Co więcej, zaoszczędzone paliwo to jednocześnie redukcja emisji, więc korzyści są podwójne. Volvo oferuje pojazdy o niezwykle wysokiej ekonomice paliwowej i istotne ulepszenia dzięki kompleksowym usługom i funkcjom.

I-See

I-See

Funkcja, która umożliwia obniżenie zużycia paliwa nawet o 2,5%. Zapamiętuje topografię trasy i optymalizuje przyspieszenie, zmiany biegów i hamowanie w przypadku jazdy z włączonym tempomatem.

Dynamiczne obniżanie podwozia

Dynamiczne obniżanie podwozia

W przypadku jazdy z prędkością większą niż 80 km/h autobus jest obniżany o 20 mm, aby ograniczyć opory i zmniejszyć zużycie paliwa.

Volvo Connect

Volvo Connect

Za pośrednictwem Volvo Connect masz dostęp do naszych usług sieciowych. Nasza bezpłatna aplikacja Volvo Connect na smartfony generuje krótkie tygodniowe raporty dla wszystkich posiadanych przez Ciebie nowych autobusów turystycznych.

Raporty flotowe

Raporty flotowe

Łącząc autobusy turystyczne z siecią, masz kilka sposobów zwiększenia rentowności. Raporty zarządzania flotą zawierają dane o pojazdach i jeździe, i pomagają w znajdowaniu czynników powodujących nadmierne zużycie paliwa. Używając raportów jako podstawy do podejmowania działań, możesz oczekiwać istotnych oszczędności paliwa rzędu 10%, a nawet więcej. Możesz dostosowywać zawartość do konkretnych potrzeb, a raporty mogą dotyczyć pojazdu, kierowcy, grupy lub całej floty.

Szkolenie kierowców

Volvo prowadzi zaawansowane szkolenia kierowców, które są bardzo przydatne wykwalifikowanym, a nawet bardzo doświadczonym kierowcom. Pakiet Efficiency Package obejmuje szkolenie Fuel-Efficient Driving (paliwooszczędna jazda). To szkolenie dla profesjonalistów pomoże Tobie i Twoim kierowcom wykorzystać pełny potencjał nowych autobusów turystycznych. Przeszkoleni kierowcy nie tylko będą zużywać mniej paliwa, ale także zmniejszy się zużycie pojazdu i zwiększy się wygoda jazdy pasażerów.

Całkowicie nowa linia Volvo 9000

Całkowicie nowa linia Volvo 9000

Wygoda, bezpieczeństwo, właściwości jezdne i efektywność działania to kluczowe elementy nowej oferty autobusów turystycznych Volvo.

Poznaj gamę Volvo 9000