Całkowite osiągi

Osiągi sprzyjające wygodzie

W autobusie turystycznym Volvo osiągi to więcej niż moc silnika. Osiągi mają bezpośrednie przełożenie na komfort pasażerów, styl jazdy i ogólne wrażenia z podróży. Duża moc silnika i szeroki zakres wartości momentu obrotowego, 12-biegowa skrzynia biegów I-Shift oraz Aktywny Układ Kierowniczy Volvo zapewniają płynną jazdę i to z większą średnią prędkością. Ostatecznie chodzi o zadowolenie pasażerów i to wyniki osiągane przez firmę są prawdziwym wskaźnikiem sprawowania się autobusu turystycznego.

Wydajność pracy kierowcy

Wszystko zależy od kierowcy. Bezpieczeństwo, zużycie paliwa, wygoda pasażerów i ostatecznie koszt pojazdu w całym okresie eksploatacji – wszystko to zależy od uzdolnień i umiejętności kierowcy. Volvo może w tym pomagać na kilka sposobów. Po pierwsze projektując podwozie, układ napędowy i stanowisko kierowcy w sposób zapewniający pełną kontrolę nad pojazdem – bez uszczerbku dla komfortu. Ale też oferujemy zaawansowane szkolenia kierowców, a także oparte na danych telematycznych informacje do późniejszej analizy oraz natychmiastowe informacje zwrotne dla kierowcy, które pomagają mu w doskonaleniu stylu jazdy.

Odpowiedni silnik

Odpowiedni silnik

Technologia, w której Volvo buduje silniki, oznacza większą moc przy mniejszej masie. Silnik Volvo D11K generuje moc 460 KM i potężny moment obrotowy przy niezrównanej ekonomice paliwowej.

Skrzynia biegów I-Shift

Skrzynia biegów I-Shift

Nasza legendarna skrzynia biegów zapewnia płynną i precyzyjną zmianę biegów, większą średnią prędkość jazdy i doskonałe właściwości jezdne.

I-Coaching

I-Coaching

I-Coaching to urządzenie wbudowane w deskę rozdzielczą dostarczające kierowcy informacji dotyczących stylu jazdy. Proste i skuteczne.

Film VDS
Konstrukcja pojazdu

Konstrukcja pojazdu

Nowy autobus turystyczny Volvo charakteryzuje się nową konstrukcją i dachem o kanapkowej budowie. Dach jest lżejszy o ponad 250 kg, co oznacza, że wzrosła ładowność, a środek ciężkości został obniżony. Dzięki temu zwiększyła się stabilność na drodze, co dla pasażerów oznacza bardziej komfortową jazdę.

Całkowicie nowa linia Volvo 9000

Całkowicie nowa linia Volvo 9000

Wygoda, bezpieczeństwo, właściwości jezdne i efektywność działania to kluczowe elementy nowej oferty autobusów turystycznych Volvo.

Poznaj gamę Volvo 9000