Utwórz swoje Miasto Zero we współpracy z Volvo Buses

Elektromobilność

Utwórz swoje Miasto Zero we współpracy z Volvo Buses

Miasta na całym świecie usiłują rozwiązać największe problemy urbanizacji: jakość powietrza, hałas i tłok. W Volvo jesteśmy przekonani, że możemy wiele zmienić dzięki ekologicznym rozwiązaniom transportowym. Chcemy pomóc miastom zmieniać się w Miasta Zero – bez emisji spalin, hałasu, tłoku i wypadków drogowych. Jak? Za pomocą kompletnego rozwiązania elektromobilnego – efektywnych autobusów elektrycznych – i naszego doświadczenia w ich wdrażaniu, a także dzięki dostarczaniu przyszłościowych technologii.

Film-manifest Volvo Buses przedstawiający Miasto Zero

Zobacz film
Atrapa

Zero emisji

Systemy komunikacji w miastach poważnie wpływają na jakość naszego życia i środowisko naturalne. Ponad 90% ludzi na całym świecie żyje w obszarach niespełniających wytycznych WHO dotyczących czystości powietrza. W Volvo Buses jesteśmy przekonani, że nasza oferta elektromobilności obejmująca czyste i ciche autobusy stanowi częściowe rozwiązanie tego problemu. Pojazdy nieemitujące spalin mogą poruszać się we wrażliwych obszarach i strefach ochrony środowiska, a jednocześnie przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2 i zanieczyszczenia powietrza.

Atrapa

Zero hałasu

Problem hałasu dotyczy praktycznie każdego miasta. Konsekwencje nadmiernego hałasu dla zdrowia publicznego i wynikające stąd koszty są dobrze udokumentowane, a ich świadomość staje się powszechna. Nasze ciche autobusy elektryczne emitują minimalny hałas, a to oznacza, że mogą pracować przez całą dobę w strefach ciszy, w obszarach mieszkalnych, w których nie budzą nocą mieszkańców, a przystanki mogą się znajdować nawet na terminalach wewnątrz budynków.

Atrapa

Zero wypadków

W Volvo bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze. Mamy to w genach, a nasza wizja bezpieczeństwa jest jasna: zero wypadków z udziałem produktów Volvo. Nasze kompletne rozwiązanie elektromobilne obejmuje połączone z Internetem usługi zarządzania strefami oraz autobusy elektryczne wyposażone w zaawansowane technologicznie rozwiązania, dzięki którym brak wypadków drogowych może stać się rzeczywistością. Strefy bezpieczeństwa, funkcja wykrywania pieszych i rowerzystów, elektroniczna stabilizacja toru jazdy i opcjonalnie pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach to zaledwie kilka przykładów.

Atrapa

Zero tłoku

Tłok należy do głównych problemów miast na świecie. Powoduje pogorszenie jakości powietrza, hałas i niekorzystnie wpływa na środowisko naturalne, ale to nie wszystko – tłok sprawia, że ludzie spędzają codziennie całe godziny w ruchu ulicznym. Aby efektywnie wykorzystywać nasze ulice, musimy podróżować wspólnie. Volvo oferuje autobusy elektryczne o dużej liczbie miejsc pasażerskich, aby podnieść atrakcyjność transportu miejskiego zaprojektowanego przez ludzi dla ludzi. Naszym celem jest zmniejszenie liczby samochodów pasażerskich w miastach, a tym samym tłoku na ulicach.

Utwórz swoje Miasto Zero we współpracy z Volvo Buses

Zobacz film

Kompletne rozwiązanie elektromobilne

Volvo oferuje na rynku europejskim kompletne rozwiązanie elektromobilne, którego ostateczny kształt powstaje w ścisłej współpracy z każdym miastem. Rozwiązanie jest kompleksowe – obejmuje nie tylko autobusy elektryczne i stosowne usługi, ale także infrastrukturę gniazd do ładowania oraz wdrożenie. Wszystko jest uwzględnione i wymienione w rozwiązaniu Volvo Turnkey. W dodatku wdrażanie można zacząć od razu i realizować etapami, trasa po trasie.

Atrapa

Pełna oferta autobusów elektrycznych

W Europie oferujemy pełną gamę wysoce efektywnych autobusów elektrycznych, w tym autobusy Electric Hybrid, całkowicie elektryczne, a w najbliższym czasie także nowy rodzaj Electric Articulated. Charakteryzują się one elastycznymi rozwiązaniami w zakresie ładowania, dostosowanymi do potrzeb klienta opcjami akumulatorów i liczbą miejsc pasażerskich taką samą jak w autobusach konwencjonalnych.

Atrapa

Zarządzanie strefami

Nasza oferta z obszaru elektromobilności obejmuje wiele usług sieciowych, w tym Zarządzanie Strefami. Jest to usługa umożliwiająca automatyczne dostosowanie autobusu do lokalnych ograniczeń w ruchu drogowym, takich jak strefy o określonym poziomie emisji i hałasu oraz strefy bezpieczeństwa z ograniczeniem prędkości.

Atrapa

Symulacje i wdrożenie

Rozwiązania elektromobilne w różnych miastach są odmienne ze względu na inne długości tras, częstość kursów, liczbę pasażerów i przepisy lokalne. Volvo ma wieloletnie doświadczenie w symulacji i wdrażaniu sieci autobusów elektrycznych w wielu miastach. W zakresie infrastruktury do ładowania akumulatorów współpracujemy z preferowanym przez miasto dostawcą i instytucjami ds. energii.

Atrapa

Volvo Turnkey

Rozwiązanie Volvo Turnkey gwarantuje określony koszt za kilometr. Wspólnie określamy warunki i wymagania dotyczące zdolności przewozowej dla poszczególnych tras. Następnie zapewniamy kompleksowe rozwiązanie obejmujące pojazdy, infrastrukturę, zarządzanie akumulatorami i zarządzanie projektami, przy czym Volvo zajmuje się konserwacją i naprawą pojazdów przy stałych kosztach miesięcznych. Otrzymujesz niezawodne pojazdy dyspozycyjne przez całą dobę.

Atrapa

Pojazd przyszłości

Jak przyszłościowo rozwijać transport publiczny w mieście? Volvo od wielu lat jest pionierem rozwoju rozwiązań w zakresie elektromobilności, a cała Grupa Volvo wspólnie korzysta ze zgromadzonej wiedzy fachowej. Ściśle współpracujemy z wiodącymi miastami w zakresie wdrażania zrównoważonych i przyszłościowych systemów autobusów elektrycznych. Ważnym przykładem zapewniania przyszłościowych technologii są otwarte standardy. Innym kluczowym składnikiem są zaawansowane i usieciowione produkty i usługi Volvo, przygotowane do zapewnienia zgodności z nowymi przepisami, a także stopniowy rozwój automatyzacji.

Symulator Miasta Zero

Symulator Miasta Zero

Utwórz swoje Miasto Zero

Wiadomości i Historie

Duńskie miasto Aarhus powiększa flotę autobusów elektrycznych Volvo

Volvo Buses kontynuuje działania na rzecz elektryfikacji transportu publicznego w miastach całej Europy. Dzięki 29 nowym autobusom przegubowym Volvo 7900 Electric Articulated duńskie miasto Aarhus wykonało ważny krok w kierunku osiągnięcia celu, ...

Volvo testuje autobusy elektryczne w trudnych warunkach klimatycznych

Latem elektryczne autobusy Volvo zaczną kursować w norweskim mieście Bodø. Będą to pierwsze autobusy świadczące usługi w oparciu o rozkład jazdy na północ od Koła Podbiegunowego. Jednocześnie Volvo testuje swoje autobusy elektryczne w ciepłym ...

Volvo Buses

Interesuje Cię Miasto Zero?

Skontaktuj się z nami