Oferta autobusów elektromobilnych Volvo

Nasza oferta

Transformacja miast dzięki elektromobilności

Volvo oferuje kompletne rozwiązanie elektromobilne, pomagając miastom w transformacji w Zero Cities. Jest ono konfigurowane w ścisłej współpracy z każdym miastem dążącym do osiągnięcia zerowego poziomu emisji, hałasu, korków i wypadków. Elektromobilne rozwiązanie Volvo jest wszechstronne — zapewnia nie tylko efektywne autobusy elektryczne i odpowiednie usługi, ale także infrastrukturę z otwartym interfejsem i wdrożenie. 

Autobusy elektryczne Volvo

Atrapa

Volvo 7900 Electric Hybrid

Autobus Volvo 7900 Electric Hybrid pokonuje 70% trasy na napędzie elektrycznym, oszczędza 60% kosztów energii i ogranicza emisje CO2 o 75%. Zastosowano w nim taką samą technologię układu napędowego jak w należącym do ścisłej światowej czołówki autobusie Volvo 7900 Hybrid zapewniającym niezrównaną dyspozycyjność i niezawodność.

Volvo 7900 Electric Hybrid
Volvo 7900 Electric

Volvo 7900 Electric

Volvo 7900 Electric to znacznie więcej niż autobus elektryczny. To środek do realizacji zrównoważonego rozwoju transportu publicznego – i całego miasta. Zero emisji z rury wydechowej. Zero hałasu. Volvo 7900 Electric może dojechać wszędzie i to trasami, które wcześniej były niedostępne.

Volvo 7900 Electric
Volvo 7900 Electric Articulated

Volvo 7900 Electric Articulated

Zapowiadany nowy autobus Volvo 7900 Electric Articulated może pomieścić do 150 pasażerów. Jeśli dodać do tego najlepszy klimat wnętrza i najniższy poziom hałasu osiągnięty dotychczas w Volvo, nie ma wątpliwości, że autobus ten otwiera przed transportem publicznym nowe możliwości — efektywne działanie przy zerowym poziomie hałasu i emisji.

Volvo 7900 Electric Articulated
Elastyczne możliwości ładowania

Elastyczne możliwości ładowania

Każda trasa jest inna. Długość, wymagane możliwości przewozowe, klimat i topografia określają wymagania wstępne. To dlatego Volvo oferuje różne metody ładowania zapewniające jego największą elastyczność. Nasze autobusy elektryczne można szybko ładować na trasie, a także w zajezdni przy użyciu kabla CCS. W ten sposób można zoptymalizować pory ładowania i zapotrzebowanie na energię, i dostosować je do własnych harmonogramów i logistyki floty.

Zarządzanie Strefami

Nasza oferta z obszaru elektromobilności obejmuje wiele usług sieciowych, w tym Zarządzanie Strefami. Jest to usługa umożliwiająca automatyczne dostosowanie autobusu do lokalnych ograniczeń w ruchu drogowym takich, jak strefy o określonym poziomie emisji i hałasu oraz strefy bezpieczeństwa z ograniczeniem prędkości.

Atrapa

Strefy bezpieczeństwa

Dzięki oferowanym przez Volvo strefom bezpieczeństwa możesz zdefiniować własne obszary wymagające szczególnie ostrożnej jazdy. W takiej strefie – na przykład w pobliżu szkoły, szpitala lub w zajezdni – prędkość pojazdu zostanie automatycznie ograniczona do ustalonej przez Ciebie wartości.

Atrapa

Zielone strefy

Strefy zerowych emisji pozwalają operatorom włączyć się w realizację jednego z celów planowania urbanistycznego — czyściejszych miast. Usługa zielonych stref pozwala określić obszary, w których autobus Volvo Electric Hybrid będzie jeździć w pełnym trybie elektrycznym.

Atrapa

Strefy ciszy

Ciche autobusy elektryczne Volvo pozwalają ograniczyć do minimum emisje hałasu. Dzięki temu autobusy mogą poruszać się bez ograniczeń w strefach ciszy, we wrażliwych obszarach lub w obszarach mieszkalnych w nocy bez budzenia mieszkańców. Mogą także zatrzymywać się na przystankach wewnętrznych.

Volvo Turnkey

Volvo Turnkey to wszechstronne rozwiązanie obejmujące pojazdy, kontrakt na obsługę akumulatorów, naprawy i serwis, monitorowanie autobusu i zarządzanie projektem. Za stałą opłatę miesięczną Volvo przejmuje wszystkie obowiązki związane z utrzymaniem pojazdów i ich akumulatorów. Użytkownik zaś zyskuje gwarancję prowadzenia operacji przy stałym koszcie za kilometr.

Volvo 7900 Electric w ruchu

Dostępność przez cały dzień

Możliwości przewozowe i dyspozycyjność to kluczowe czynniki dla każdego przewoźnika. Kontrakt Volvo Turnkey zapewnia dostępność i sprawne przejazdy, a tym samym zwiększa dochodowość prowadzonej działalności.

Wręczanie kluczyka

Gwarancja działania przy określonym koszcie za kilometr

Kontrakt Volvo Turnkey zapewnia zaplanowaną dostępność w pełni funkcjonalnych, gotowych do jazdy pojazdów, przy określonym koszcie za kilometr.

Ładowanie Volvo 7900 Electric na przystanku

Pojazdy, infrastruktura i utrzymanie

Volvo Turnkey jest wszechstronnym rozwiązaniem obejmującym pojazdy, zarządzanie strefami, infrastrukturę i wdrożenie.

Zarządzanie projektem

Zarządzanie projektem

Przejście od transportu publicznego korzystającego z pojazdów z silnikami wysokoprężnymi do autobusów elektrycznych może okazać się skomplikowanym zadaniem. Volvo oferuje jednak zarządzanie projektem zapewniające płynność i efektywność wdrożenia. Mamy wieloletnie doświadczenie w symulowaniu dróg różnego rodzaju i obliczaniu sekwencji ładowania pozwalających zapewnić maksymalną dostępność i efektywność. Ponadto od wielu lat współpracujemy z dostawcami rozwiązań do ładowania, aby zapewnić optymalne rozmieszczenie i wdrożenie stacji ładowania.

Pojazd przyszłości

Pojazd przyszłości

Decydując się na współpracę z Volvo, zdobywasz partnera, na którego możesz liczyć w przyszłości. Na naszą wiedzę składają się badania i rozwój w Grupie Volvo oraz doświadczenie, które ma źródło w ogromnej liczbie eksploatowanych różnorodnych pojazdów i usług. Elektromobilność w wydaniu Volvo otwiera nowe możliwości. Ładowanie, łączność i automatyzacja to elementy, z których możemy tworzyć bezpieczne, efektywne i atrakcyjne przyszłościowe sieci transportu. Nowe sposoby projektowania systemów transportu publicznego wymagają nowych modeli biznesowych, w których miasta są w stanie ograniczać ryzyko operacyjne i finansowe.

DODAJ WIĘCEJ ZER DO SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI

Zero inwestycji

Zero inwestycji

Mając kontrakt Volvo Turnkey, nie musisz kupować autobusu — otrzymujesz natomiast gwarantowaną, zaplanowaną dostępność w pełni sprawnych pojazdów w ustalonej cenie za kilometr. Twoja korzyść to większy kapitał i lepsze przepływy pieniężne przy jednoczesnym zabezpieczeniu kosztów operacyjnych.

Volvo Turnkey
Volvo 7900 Electric in traffic

Zero przestojów

W przypadku rozwiązania Turnkey Volvo zajmuje się utrzymaniem pojazdów, a także zarządzaniem akumulatorami, zapewniając zarówno dyspozycyjność samochodów ciężarowych, jak i ich dostępność. Z kolei funkcja zarządzania strefami zmniejsza ryzyko wypadków — nawet w zajezdni — umożliwiając automatyczne przełączanie autobusu na maksymalną ustawioną prędkość, co ogranicza nieplanowane i kosztowne przestoje.

Zero przestojów
Driver

Zero rotacji kierowców

Elektryczny autobus Volvo oferuje kierowcy najlepsze możliwe warunki pracy. Światowej klasy ergonomia, niski poziom hałasu we wnętrzu i aktywny układ kierowniczy Volvo (VDS) zapewniają łatwe manewrowanie, szczególnie na rondach i ostrych zakrętach. VDS zmniejsza obciążenia szyi i barków kierowcy, przyczyniając się do zmniejszenia liczby zwolnień lekarskich i kosztów rehabilitacji.

Komfort kierowcy
Volvo buses

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami