Strefy bezpieczeństwa

 

Strefy bezpieczeństwa

Przestrzeganie ograniczeń

Ostrożna jazda to najlepszy środek bezpieczeństwa. Aby pomóc swoim kierowcom zachować zgodność z przepisami, możesz określić strefy z graniczną prędkością maksymalną. Wewnątrz takiej strefy pojazd po prostu nie może przekroczyć ustawionej wartości.

Kwestia prędkości

Kwestia prędkości

Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn wielu wypadków. Prawa fizyki wskazują, że podwojenie prędkości powoduje czterokrotne wydłużenie drogi hamowania i czterokrotne zwiększenie siły zderzenia. Nietrudno więc dostrzec, że ograniczenie prędkości jest głównym czynnikiem bezpieczeństwa. Ograniczenie prędkości w zajezdni może zmniejszyć ilość przypadkowych uszkodzeń paneli, świateł i lusterek wstecznych.

Twórz strefy bezpieczeństwa i zarządzaj nimi

Twórz strefy bezpieczeństwa i zarządzaj nimi

Strefy Bezpieczeństwa Volvo to udoskonalenie technologii geofencingu o inteligencję i funkcjonalności, które dodajemy do Twojego pojazdu. Tworzy się je w interfejsie użytkownika systemu Zarządzania Flotą. Wystarczy określić granice strefy i ustawić maksymalną dozwoloną prędkość. Oczywiste miejsca wyznaczania stref bezpieczeństwa to okolice szkół i parków, ale warto też pamiętać o niebezpiecznych fragmentach dróg, szczególnie, że liczba tworzonych stref jest nieograniczona.

Miniatura filmu dotyczącego Stref bezpieczeństwa

Objaśnienia dotyczące Stref bezpieczeństwa

Strefy bezpieczeństwa zmniejszają ryzyko wypadków, obrażeń i uszkodzeń.

Do pobrania

Można uzyskać więcej informacji. Skorzystaj z linków do pobrania dokumentów.

Arkusz informacyjny dotyczący usługi Zarządzania Flotą(PDF, 3.6 MB)

powiązane tematy

Strefy coachingu

Strefy coachingu

Strefy Coachingu Volvo to funkcja dodana do przełomowej usługi Volvo I-Coaching. Dzięki określeniu Stref coachingu możesz dostosować informacje zwrotne do Twoich kierowców i pomóc im zachować szczególną ostrożność na wymagających odcinkach dróg.

Dowiedz się więcej
Zielone strefy

Zielone strefy

To usługa przeznaczona specjalnie dla hybrydowych autobusów elektrycznych. Zielone strefy pozwalają określić obszary, w których Twoje autobus będą jechać w pełnym trybie elektrycznym przy wyłączonym silniku wysokoprężnym. Wydzielenie stref zerowych emisji daje operatorom możliwość włączenia się do realizacji celów planowania urbanistycznego związanych ze stworzeniem czystych i ekologicznych miast.

Dowiedz się więcej
Jak możemy Ci pomóc?

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami