ZARZĄDZANIE FLOTĄ

ZARZĄDZANIE FLOTĄ

Kontrola online w czasie rzeczywistym

Usługa wykorzystująca dane w czasie rzeczywistym, opracowana specjalnie pod kątem autobusów miejskich, międzymiastowych i turystycznych, dostarczająca szczegółowe informacje o każdym pojeździe. Zwięzłe i przejrzyste raporty zawierają informacje na temat zużycia paliwa, emisji, profilu kierowania, wszystkich alertów technicznych i zdarzeń, a także dane o lokalizacji. Usługa jest dostępna za pośrednictwem łatwego w obsłudze internetowego zestawu narzędzi.

Pojazdy online

Funkcja zarządzania flotą monitoruje kilka parametrów dynamicznych, zdarzenia techniczne i położenie geograficzne. Dane są pobierane z sieci w pojeździe i przesłane za pośrednictwem GPRS. Informacje zostają zapisane w bazie danych, do której można uzyskać bezpieczny dostęp w internecie. Operator ma do dyspozycji system całkowicie internetowy.

Raporty

Informacje są kompilowane kilkoma sposobami. Raporty umożliwiają kontrolę wydajności każdego pojazdu w odniesieniu do ekonomiki paliwowej, emisji, czasu pracy na biegu jałowym, prędkości i przyspieszenia. Raporty mogą jasno wskazać związki między stylem jazdy i zużyciem paliwa, a także zużyciem pojazdu.

Profil prowadzenia

Zachowanie kierowcy jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem wpływającym zarówno na komfort pasażerów, jak i na zużycie paliwa. Kontrolując określone parametry można określić potrzeby szkoleniowe i potencjalne obszary wymagające poprawy. Należy pamiętać, że kontrolowanie indywidualnych kierowców może być ograniczone przez przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.

Alerty i zdarzenia

Zdarzenia techniczne są cennymi wskaźnikami pozwalającymi monitorować sposób używania pojazdu. Ostrzeżenia dotyczące temperatury, liczba otwartych drzwi i różne rodzaje alarmów mogą dostarczyć danych statystycznych pozwalających zidentyfikować systemowe i powtarzające się problemy.

Lokalizacja Pojazdu

Dane GPS dostarczają kontroli ruchu ciągłych informacji o położeniu każdego pojazdu. Z łatwością można obserwować opóźnienia, zmiany trasy i zgodność z rozkładem jazdy.

Wymagania systemowe

System zarządzania flotą można montować w autobusach i autokarach Volvo z BEA2 i w wielu pojazdach z bramą FMS. Rozwiązanie jest wyposażone w internetowy interfejs użytkownika, a każdy klient subskrybuje indywidualnie potrzebne usługi.

Volvo Buses

Volvo Buses

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

WIĘCEJ USŁUG

Szkolenie kierowców

SZKOLENIE KIEROWCÓW

Kierowca jest Twoim ambasadorem

Program wskazujący obszary wymagające poprawy i zapewniający praktyczne szkolenia dla kierowców autobusów i autokarów.

Szkolenie kierowców
I-COACHING

I-COACHING

Umiejętności jazdy zwiększają produktywność

Zachowanie kierowcy jest kluczem do efektywnego działania. Funkcja I-Coaching przedstawia kierowcy natychmiastową opinię i wskazówki dotyczące efektywniejszej jazdy.

I-Coaching
ZARZĄDZANIE POJAZDEM

ZARZĄDZANIE POJAZDEM

Większa dyspozycyjność i efektywność

System zarządzania pojazdem firmy Volvo Buses pozwala zapewnić każdemu pojazdowi indywidualny plan serwisowania i obsługi, co przekłada się na maksymalną dyspozycyjność i ekonomiczność.

Zarządzanie pojazdem