Zielone strefy

 

ZIELONE STREFY

Strefy bezemisyjne

To usługa przeznaczona specjalnie dla hybrydowych autobusów elektrycznych. Zielone strefy pozwalają określić obszary, w których autobus powinien jechać w pełnym trybie elektrycznym przy wyłączonym silniku wysokoprężnym. Wydzielenie stref zerowych emisji daje operatorom możliwość włączenia się do realizacji celów planowania urbanistycznego związanych ze stworzeniem czystych i ekologicznych miast.

napęd elektryczny

Automatyka napędu elektrycznego

Przy wjeździe do strefy bezemisyjnej elektryczny autobus hybrydowy automatycznie przełącza się na napęd całkowicie elektryczny. Silnik wysokoprężny zostaje wyłączony, nie działa nawet na biegu jałowym. To wyjątkowa funkcja Volvo, którą mogliśmy wprowadzić, ponieważ wszystkie układy pomocnicze są zasilane elektrycznie. Jest w pełni automatyczna, a to znaczy, że nie ma potrzeby interwencji ze strony kierowcy, więc nie trzeba się obawiać, że zapomni on przełączyć tryb jazdy.

czyściejsze miasto

Technologia z myślą o czystości miast

Wiele miast na świecie zmaga się z problemem jakości powietrza. W wielu z nich udało się wskazać najważniejsze obszary, zdecydowanie wymagające kontrolowania lokalnych zanieczyszczeń, takich jak tlenki azotu i cząsteczki stałe. W takich właśnie obszarach autobusy elektryczne i hybrydy elektryczne mogą zmienić charakter transportu publicznego.

DO POBRANIA

Można uzyskać więcej informacji. Skorzystaj z łączy do pobrania dokumentów.

Arkusz informacyjny dotyczący usługi Zarządzania strefami(PDF, 3.6 MB)

Powiązane tematy

strefa bezpieczeństwa

Strefy bezpieczeństwa

Dzięki oferowanym przez Volvo Strefom bezpieczeństwa możesz zdefiniować własne obszary wymagające szczególnie ostrożnej jazdy. W takiej strefie – na przykład w pobliżu szkoły, szpitala lub wszędzie tam, gdzie inny użytkownik drogi może zbliżyć się do trasy autobusu czy autokaru – prędkość pojazdu zostanie ograniczona do ustalonej przez Ciebie wartości. 

Dowiedz się więcej
strefa coachingu

Strefy coachingu

Strefy coachingu Volvo to funkcja dodana do przełomowej usługi Volvo I-Coaching, stanowiąca jej udoskonalenie. Dzięki określeniu Stref coachingu możesz dostosować informacje zwrotne do kierowców i pomóc im zachować szczególną ostrożność na wymagających odcinkach dróg.

Dowiedz się więcej
Jak możemy Ci pomóc?

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami