Strefy bezpieczeństwa

 

STREFY BEZPIECZEŃSTWA

Przestrzeganie ograniczeń

Ostrożna jazda to najlepszy środek bezpieczeństwa. Aby pomóc swoim kierowcom zachować zgodność z przepisami, możesz określić strefy z graniczną prędkością maksymalną. Wewnątrz takiej strefy pojazd po prostu nie może przekroczyć ustawionej wartości.

kwestia prędkości

Kwestia prędkości

Wiele wypadków jest wynikiem między innymi nadmiernej prędkości. Prawa fizyki jasno wskazują, że podwojenie prędkości powoduje czterokrotne wydłużenie drogi hamowania i czterokrotne zwiększenie siły zderzenia. Nietrudno więc dostrzec, że ograniczenie prędkości jest głównym czynnikiem bezpieczeństwa. Ograniczenie prędkości w zajezdni może zmniejszyć ilość przypadkowych uszkodzeń do paneli, świateł i lusterek wstecznych.

strefy bezpieczeństwa

Twórz strefy bezpieczeństwa i zarządzaj nimi

Strefy bezpieczeństwa Volvo wykorzystują technologię geofencingu, wzbogaconą o inteligencję i funkcje dotyczące konkretnego pojazdu. Tworzy się je w interfejsie użytkownika systemu Zarządzania flotą. Wystarczy określić granice strefy i ustawić maksymalną dozwoloną prędkość. Oczywiste miejsca wyznaczania Stref bezpieczeństwa to okolice szkół i parków, ale warto też pamiętać o niebezpiecznych fragmentach dróg, szczególnie, że liczba tworzonych stref jest nieograniczona.

autobusy

Objaśnienia dotyczące Stref bezpieczeństwa

Strefy bezpieczeństwa zmniejszają ryzyko wypadków, obrażeń i uszkodzeń.

DO POBRANIA

Można uzyskać więcej informacji. Skorzystaj z łączy do pobrania dokumentów.

Arkusz informacyjny dotyczący usługi Zarządzania strefami(PDF, 3.6 MB)
strefy coachingu

Strefy coachingu

Strefy coachingu Volvo to funkcja dodana do przełomowej usługi Volvo I-Coaching, stanowiąca jej udoskonalenie. Dzięki określeniu Stref coachingu możesz dostosować informacje zwrotne do kierowców i pomóc im zachować szczególną ostrożność na wymagających odcinkach dróg.

Dowiedz się więcej
zielone strefy

Zielone strefy

To usługa przeznaczona specjalnie dla hybrydowych autobusów elektrycznych. Zielone strefy pozwalają określić obszary, w których autobus powinien jechać w pełnym trybie elektrycznym przy wyłączonym silniku wysokoprężnym. Wydzielenie stref zerowych emisji daje operatorom możliwość włączenia się do realizacji celów planowania urbanistycznego związanych ze stworzeniem czystych i ekologicznych miast.

Dowiedz się więcej
Jak możemy Ci pomóc?

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami